Всичко за мекотели

Всичко за мекотели

Всичко за мекотели

Blog Article



С течение на времето раците от декаподи са се развили в много различни форми. Коремът на животните може да бъде толкова дълъг, колкото този на скаридите, омарите и лангустите, или толкова къс, колкото този на раците.

Вторият елемент на прикритието е текстурата на кожата. Свивайки специални мускули, октоподите могат да променят кожата си от гладка в шипеста.

училища плувни басейни Възможно е също да се заразите с вируса във фитнес залата или на работното място.

„Това тук е мастилената торбичка – казва Винтър, експерт по фосилизираните безгръбначни в Бристолския университет, Великобритания. – Това всъщност е пигмент – химически съхранен меланин.“

За нас Услуги Блог Контакти Полезни връзки

Растителноядните мекотели се хранят с водорасли. Част от тях се хранят с едноклетъчни водорасли, които се остъргват с радулата от различни повърхности. Други консумират талусни водорасли като например различни кафяви водорасли, отново с помощта на радулата.

Съвременните октоподи са разнообразна шайка. Дофлейно­вият октопод е гигантски.

Те се движат по дъното с помощта на пипала, изпълнявайки не само функциите за улавяне на храна и защита от врагове, но и функцията на движението.

Представителите на опашнохордовите животни мекотели дълго време са класифицирани от естествоизпитателите в една група с някои мекотели

По-голямата част от видовете притежават характерен орган на храносмилателната система – радула, която не се среща при другите типове животни.

Имат два или четири бъбрека. Част от отделянето се извършва и в хрилете.

Страници за излезли от системата редактори научете повече Приноси

Облик Създаване на сметка Влизане Лични инструменти Създаване на сметка

Уште почудно, повеќето неврони на октопод се наоѓаат не во неговиот мозок, туку во неговите раце, кои можат да функционираат автономно дури и кога се одвоени од неговото тело.

Report this page